Letiště Praha-Ruzyně je hlavní letiště Česka, jedno z největších ve střední a východní Evropě. Za rok 2009 přepravilo 11,6 milionu cestujících. Letiště má čtyři terminály. Terminál Sever 1 (Terminál 1) slouží pro všechny vnitrostátní lety, lety do zemí, které nejsou v Schengenu a mezikontinentální lety, lety do Spojeného království, Severní Ameriky, na Blízký východ, do Afriky a Asie.

Na terminálu Sever 2 (Terminál 2) se odbývají lety do zemí Schengenského prostoru. Terminál Jih 1 (Terminál 3) slouží výhradně pro VIP a soukromé lety, oficiální státní návštěvy nebo přílety prominentních hostů, charterové lety. Jih 1 je první letištní terminál, který začal fungovat 5. dubna 1937. Terminál Jih 2 (Terminál 4) také slouží pro VIP a soukromé lety. Oficiální státní návštěvy nebo prominentní hosté, charterové lety.

Oficiální webová stránka letiště je www.prg.aero. Najedete zde aktuální informace, informace o letech, ubytování, dopravě, parkování a o službách, které letiště poskytuje.

Prahy-Ruzyně má nejširší portfolio přímých letů do různých destinací jako například: Alma-Ata, Bejrút, Bělehrad, Bukurešti, Káhira, Damašek, Dublin, Dubrovník, Kyjev, Londýn, Manchester, Minsk, Moskva, Oděsa, Rostov na Donu, Samara, Skopje, Sofie, Split, Tel Aviv, Jekatěrinburg, Jerevan, Záhřeb, Amsterdam, Atény, Barcelona, Berlín, Boloňa, Bratislava, Brno, Brusel, Budapešť, Kolín / Bonn, Kodaň, Düsseldorf, Frankfurt, Hamburk, Hannover, Helsinki, Karlovy Vary, Košice, Krakov, Lublaň, Madrid, Marseille , Milán, Mnichov, Oslo-Gardermoen, Ostrava, Paříž, Riga, Řím, Stockholm, Štrasburk, Stuttgart, Tallinn, Thessaloniki, Benátky, Vilnius, Varšava, Zürich, Žilina.

mapa